Witajcie w Akademii Rodzica NGL!

Miejsce to stworzyliśmy dla wszystkich rodziców, którzy chcą wspierać swoje dzieci w nauce języka angielskiego z materiałami National Geographic Learning.

Jak wspierać cele językowe dziecka? Praktyczne wskazówki

Wiemy już, że wyznaczanie celów językowych z dzieckiem nie jest proste, jest za to wartościowe i korzystne z punktu widzenia motywacji oraz dążenia do rozwoju językowego. To, jakie same cele powinny być zostało już przez nas omówione w filmowej części akademii rodzica NGL, czas więc na praktyczne wskazówki, które ułatwią dotarcie do celu.

Dlaczego nie udaje się zrealizować celu językowego? Najczęstsze błędy.

Wyznaczyliście wspólnie z dzieckiem cel, ale z jakiegoś powodu nie udało się go zrealizować? Być może po drodze zabrakło samozaparcia lub zwyczajnie cel nie został dobrze zaplanowany. Tak czy owak, warto przyjrzeć się najczęściej popełnianym przy wyznaczaniu celów błędów, by móc albo im zapobiec albo wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski na przyszłość.

4K, czyli cztery najważniejsze kompetencje XXI wieku

Przewidywania wskazują, że to właśnie kluczowe kompetencje XXI wieku okażą się najważniejszymi aspektami wpływającymi na sukces naszych dzieci. Rutynowe umiejętności, które stanowiły podstawę pracy i rozwoju, nie wystarczą już, by poradzić sobie z wyzwaniami przeszłości. Obecnie musimy przeprowadzać rozumowanie przy jednoczesnym kwestionowaniu wiarygodności dostępnych informacji, być kreatywnym, pracować w zespole i jasno się komunikować. Ważna jest też zdolność adaptacji do zmieniających się warunków czy podejmowanie inicjatywy. Świat się zmienia, a nasze dzieci będą funkcjonowały w zupełnie innym świecie. Czas je na to przygotować! 

Jak zachęcać dziecko do samodzielności?

Jednym z najważniejszych zadań, jakie stawiamy sobie jako rodzice, jest nauczenie naszych pociech samodzielności. Chcemy pomóc im stać się niezależnymi ludźmi, którzy z odwagą kroczą przez świat i radzą sobie ze swoimi problemami. Nauka języka angielskiego jest często jednym ze środków do osiągnięcia tego celu. Widzimy niebagatelną wagę, jaką znajomość języka może odgrywać w przyszłości i chcemy dać naszym dzieciom możliwość rozwoju w tym kierunku. Trudność pojawia się często w momencie, gdy zależy nam, by dziecko samodzielnie się uczyło i brało odpowiedzialność za swoją naukę. Jakie działania możemy podjąć w tym kierunku?

Pomysły na rodzinne aktywności językowe

Wspólny rodzinny czas to najlepsza część tygodnia! Niesamowity moment, gdy cała rodzina może oddać się ulubionym rozrywkom i radości bycia razem. Tym razem chcemy zachęcić was, by raz na jakiś czas w waszym rodzinnym czasie pojawiły się elementy języka angielskiego, które wesprą edukację językową waszych dzieci. Sprawdźcie nasze pomysły na mniej lub bardziej leniwe rodzinne popołudnia i wybierzcie swój ulubiony! 

Na plaży i na pikniku – rodzinne gry anglojęzyczne z wykorzystaniem fiszek i kart obrazkowyc

Karty obrazkowe i fiszki mogą stanowić proste, a zarazem skuteczne i uniwersalne narzędzie wspierające podtrzymanie poziomu języka w trakcie wakacyjnych wyjazdów! Karty nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają przeprowadzić nieskończoną liczbę angażujących gier i zabaw, które sprawdzą się nawet na piasku czy kocu podczas letniego pikniku.

Wspierające docenianie, czyli co jest sukcesem? 

Końcówka roku szkolnego sprzyja różnego rodzaju podsumowaniom i ocenom. Jako rodzice chcemy zobaczyć, że całoroczna nauka przyniosła efekty, a nasza pociecha poczyniła postępy. Rozpiera nas duma i chcemy dać znać dzieciom, że doceniamy cały wysiłek, który włożyły w swój rozwój. Tylko jak zrobić to wspierająco i zgodnie z tym, czego dziecko naprawdę potrzebuje? 

Wybraliśmy podręczniki National Geographic Learning, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam zapewnić naszym uczniom niezrównane wsparcie w nauczaniu języka angielskiego i poznawaniu świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym „dlaczego"! ZAPRASZAMY!

Wybraliśmy Our World, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Our World” od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam otwierać naszych uczniów na piękno otaczającego ich świata i równocześnie rozwijać ich kompetencje językowe. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Our World”, bo... 

Wybraliśmy Look, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Look” od National Geographic Learning. To program, który pozwala naszym uczniom poznawać świat, a przy tym szybko i skutecznie rozwijać swoje kompetencje językowe. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Look”, bo... 

Wybraliśmy New Close-up, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “New Close-up” od National Geographic Learning. To program, który pozwala nam skutecznie rozwijać kompetencje językowe waszych dzieci, a przy tym wspierać ich kreatywność i chęć odkrywania świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “New Close-up”, bo... 

Wybraliśmy Impact, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Impact” od National Geographic Learning. To program, który wychowuje przyszłych liderów i motywuje uczniów do poszerzania swojej wiedzy, nie tylko językowej. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Do rzeczy, więc wybraliśmy “Impact”, bo... 

Wybraliśmy Look and See, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach “Look and See” od National Geographic Learning. To program, który wprowadza naszych najmłodszych uczniów w naukę języka połączoną z odkrywaniem świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym “why”*! Wybraliśmy “’Look and See”, bo... 

Wybraliśmy Welcome to Our World, bo...

Drodzy Rodzice, w naszej szkole realizujemy program oparty na podręcznikach „Welcome to Our World” od National Geographic Learning. To program, który pomaga nam wspierać przedszkolaki na początku ich przygody z językiem i rozwijać w nich miłość do poznawania świata. Jesteśmy dumni z naszego wyboru i chcemy podzielić się z wami naszym „why”*! Wybraliśmy „Welcome to Our World”, bo...